Srbija pobedila Luksemburg

dana Nov14 2019

Fudbalska reprezentacija Srbije slavila je na Marakani protiv Luksemburga i to jedva.

Još jednom smo videli na delu da je odbrana najlošiji deo ekipe i nažalost Ljubiša Tumbaković iako traži idealnu kombinaciju ne uspeva da je nađe.

Jedna od retkih pozitivnih stvari bila je ta što je Aleksandar Mitrović prestigao Rajka Mitića na trećem mestu najboljih strelaca u istoriji reprezentacije.

Na početku utakmice se videla velika razlika u individualnom kvalitetu. Igrali smo sasvim solidno u prvih 15, 20 minuta i nagrada je stigla u vidu pogotka Mitra koji je pogodio glavom u svom stilu.

Delovali smo i do poluvremena sasvim solidno, uz povremene opasne napade gostiju. Bilo je tu šansi, mogli smo da damo nekoliko golova, ali mreža se zatresla tek u 43. kada je Mitrogol sa 20ak metara pogodio.

Delovalo je da je sve rešeno, ali Luksmeburg je u nastavku namirisao da naša odbrana ne funkcioniše.

Nekoliko dobrih napada su imali gosti i Želson Rodrugez posle jednog od njih pakuje loptu iza Dmitrovićevih leđa.

Dalo je to dodatan impuls gostimu i bivali su sve opasniji.

Njihove nalete odbio je Nemanja Radonjić lepim pogotkom u 70. minutu, ali samo pet minuta kasnije Turpel smanjuje na 3:2.

Nakon toga obe ekipe su imale nekoliko velikih šansi, a u nadoknadi vremena smo imali sreće posle intervencije Nikole Maksimovića da je ostalo 3:2.

Sledeći meč Srbija igra protiv Ukrajine 17.novembra od 15.časova.