Partizan pobedom otvorio sezonu

dana Jul22 2019

Fudbaleri Partizana novu sezonu Superlige Srbije počeli su pobedom nad Inđijom u gostima, rezultatom 1:0, zahvaljujući golu Zorana Tošića.

Nisu želeli domaći da se brane protiv Partizana već su pokušali da ih iznenade već u prvim minutima utakmice. Opasan udarac sa nešto veće udaljenosti je uputio i jedan od igrača Inđije, ali je lopta otišla pored gola.

Partizanovo pojačanje iz Rome, Umar Sadik, našao se u petercu Inđije u 19. minutu, kada mu je loptu poslao Miletić, ali je on poslao visoko iznad gola i promene rezultata nije bilo.

Nekih osam minuta kasnije, viđena je sjajna akcija Partizana, nekoliko driblinga pravi Sejduba Suma, posle kojih je uposlio Zorana Tošića i Partizan i popularni “Bambi” uspeva da prebaci golmana Prekovića i da donese vođstvo.

Nedugo potom, Tošić pogađa stativu posle dodavanja Ivanovića, a u nastavku je Suma uhvaćen u ofsajdu.

Umar Sadik je lako prevario maltene kompletnu odbranu Inđije jednim driblingom, ali je potom pogrešio kod završnog pasa i Preković je to lako uhvatio. Ubrzo potom, Sadik je dobio odličan pas u prostor, ali je neprecizno šutirao.

Do kraja meča nije bilo previše iznenađenja, Vladimir Stojković se požalio na bolove u leđima, pa je medicinska ekipa morala da reaguje. Sve u svemu, zanimljivo je bilo u duelu Inđije i Partizana, gosti su promašili neke izgledne šanse, ali su ipak došli do važne pobede.

Fudbaleri Partizana saznali su danas ime potencijalnih protivnika u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Ukoliko prođe velški Konahs Ki Nomade, Partizan će igrati sa boljim iz dvomeča između turske Malatije i slovenačke Olimpije.