Četiri gola u mreži Litvanaca za miran odmor

dana Jun10 2019

Orlovi” su reagovali na pravi način nakon debakla protiv Ukrajine i prezentovali dobar fudbal protiv Litvanije, a utisak je da smo mogli da postignemo i više od četiri gola.

Fudbaleri Srbije reagovali su na pravi način posle debakla u Ukrajini (5:0) i samo tri dana kasnije ostvarili su laku i ubedljivu pobedu nad “starim mušterijama” Litvancima – za prvi trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Aleksandar Mitrović postigao je dva gola, prvenac u zvaničnim utakmicama zabeležio je i Luka Jović, da bi u samom finišu utakmice pobedu “pojačao” i Adem Ljajić. Ipak, nakon što su “orlovi” promašili sijaset šansi i spustili gard – odgovorili su gosti.

Nesmotreno igranje rukom našeg najboljeg strelca Mitrovića u kaznenom prostoru je u utešni pogodak za tim sa Baltika pretvorio Novikovas u 70. minutu, pa je tako naša reprezentacija kažnjena za spuštanje visokog tempa koji su prezentovali u prvom poluvremenu.   Pred praznim tribinama stadiona “Rajko Mitić” u 4. kolu kvalifikacja za EURO2020.