Prvi poraz Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo

dana Feb24 2018

Reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2019, pošto je u Frankfurtu izgubila od selekcije Nemačke rezultatom 79:74.

Reprezentacija Srbije već u nedelju igra u Beču protiv Austrije, u četvrtom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini 2019.

“Čestitam Nemačkoj na pobedi, odigrali su tvrdu, fizički veoma dobru utakmicu. Mi smo, sa druge strane, promašili previše slobodnih bacanja u drugom poluvremenu i to nas je koštalo poraza. Možda je značaj utakmice opteretio neke naše igrače, pa smo i u poslednjem minutu sa tri promašena slobodna bacanja ispustili priliku da utakmicu uvedemo u potpuno izjednačenu završnicu. Pored toga, napravili smo nekoliko grešaka i izgubljenih lopti u odlučujućim trenucima. Ipak, naš mladi tim, u kome je večeras bio samo jedan igrač sa poslednjeg Evropskog šampionata, igrao je srcem, borio se i to je svakako pozitivno i na takav odnos prema igri mogu da budem ponosan. Moramo sa pozitivnim mislima da se okrenemo sledećoj utakmici protiv Austrije, koja nas već u nedelju čeka u Beču.”, istakao je selektor košarkaške reprezentacije Srbije, Aleksandar Đorđević.