Partizan porazom počeo sezonu

dana Jul23 2018

Radnik je slavio u Surdulici protiv Partizana u meču prvog kola Superlige Srbije golom Igora Zlatanovića u 51. minutu.

U prvom poluvremenu Partizan je napadao, imao skoro duplo veći posed lopte (61:39%), ali i daleko više šuteva na gol (7:3, od čega 3:1 u okvir). Međutim, golman Vasiljević je ostao nesavladana i na veliki odmor se otišlo bez golova.

Domaćin je mnogo agresivnije krenuo u drugom poluvremenu. Vladimir Stojković bio je u dva navrata na mukama, ali treći put odbrane nije bilo. Zlatanović je odlično glavom reagovao na centaršut Mladenovića i doveo Radnik u vođstvo.

Očekivano, Partizan je preuzeo inicijativu, napadao iz sve snage, ali nisu uspeli da savladaju odličnog golmana Nikolu Vasiljevića. Na taj način crno-beli su ostali bez bodova i već zaostali na samom startu za večitim rivalom.

Partizan u narednom kolu gostuje Dinamu iz Vranja, dok Radnik takođe gostuje Mladosti u Lučanima.