Partizan nerešeno na startu 1/16 finala Lige Evrope

dana Feb16 2018

Fudbaleri Partizana i Viktorije Plzenj odigrali su nerešeno u Beogradu u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope – 1:1.

Crno-beli su u većem delu utakmice bili bolji rival, pogotovo u prvom poluvremenu, ali 15 minuta ofanzivne igre gostiju iz Češke bilo je dovoljno da Viktorija dođe do povoljnog rezultata pred revanš 22. februara u Plzenju.

Partizan je poveo Leandrea Tavambe u 58. minutu, a konačan rezultat postavio je Radim Ržeznik u 81. minutu.

Na stadionu Partizana je nešto više od 20.000 gledalaca. Oba tima oprezno su počela meč. Ono što je i bilo očekivano događa se od starta utakmice, podeljene frakcije navijača Partizana nalaze se na jugu i istoku i zasebno pružaju podršku igračima.

U prvih dvadesetak minuta igre nije bilo konkretnijih prilika, ni jedan ni drugi tim ne uspevaju da povežu nekoliko tačnih pasova i igra se uglavnom odvija na sredini terena.

Ista slika viđena je i u nastavku. Jedinu izgledniju šansu Partizan je imao preko Tošića, ali je levonogi vezista šutirao preko gola.

U 32. minutu, crno-beli su mogli do gola, posle kontre koju su poveli Tavamba i Pantić, međutim, u odsudnom trenutku Pantić je poslao lošu loptu ka Sumi, pa je golman Hruška pravovremeno reagovao.

U tim trenucima, atmosfera u Humskoj je bila na vrhuncu, a Partizan je mogao do vođstva preko Sume, koji je iz neposredne blizine šutirao levom nogom, ali je Hruška sjajno reagovao.

Do poluvremena nije bilo prilika, a jedini udarac gostiju viđen je u poslednjim trenucima,  kad je Petržela šutirao daleko preko gola Stojkovića.Partizan je ofanzivno počeo drugo poluvreme, pokušavao je da pronađe rupu u odbrani gostiju, ali izglednijih prilika nije bilo.

U 53. minutu defanzivac crno-belih Milan Mitrović dobio je žuti karton.

Partizan vodi sa 1:0! Strelac Leandre Tavamba u 58. minutu. Miroslav Vuliević je centrirao sa desne strane, lopta je zakačila Limberskog i pala tačno na glavu Tavambi kome nije bilo teško sa 5 metara da savlada čuvara mreže gostiju.

Trener gostiju Pavel Vrba je ubrzo na teren ubacio Martina Zemana, a na klupu je otišao Milan Petržela.

U 64. minutu Tošić je dobro šutirao, ali je Hruška loptu posla u korner.

Viktorija je posle primljenog gola promenila formaciju, zaigrala je ofanzivnije, ali nije bilo mnogo opasnosti pred golom Vladimira Stojkovića.

Zimsko pojačanje Partizana iz subotičkog Spartaka Đorđe Ivanović u 71. minutu zamenio je Sumu.

Gosti su u 75. minutu bili najbliži pogotku. Limberski je šutirao, ali je Mitrović blokirao njegov udarac i loptu prosledio u korner. Nekoliko minuta kasnije i Krmenčik je bio u dobroj poziciji, međutim, nije iskoristio grešku poslednje linije crno-belih.

U 78. minutu Aleš Čermak je zamenio Danijela Kolara.

Pantić je u 80. minuru bio u dobroj poziciji, ali je iskosa sa leve strane šutirao pored gola. Asistirao mu je Ivanović. Izjednačenje u 81. minutu! Na 1:1 izjenačio je Ržeznik. Napad je bio po desnoj strani, centrirao je Petržela, Krmečik je iz ofsajda vratio loptu do Reznika, koji je savladao Stojkovića.

U 85. minutu Mitrović je zbog udaranja jednog igrača Viktorije dobio drugi žuti karton i pre vremena je mora na klupu.

Sedamnaestogodišnji defanzivac Svetozar Marković u 90. minutu zamenio je Tavambu. Čori je u sudijskoj nadoknadi vremena zamenio Krmenčika.Utakmica je produžena za 3 minuta. Čermak je u poslednjim trenucima pokušao, ali je Stojković bio na mestu. Revanš je 22. februara u Plzenju.