Partizan lako u drugo kolo kvalifikacija

dana Jul20 2018

Beogradski Partizan plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope novom ubedljivom pobedom protiv Rudara iz Pljevalja – 3:0 (2:0).

Crno-beli su pred oko 5.000 navijača u Humskoj slavili identičnim rezultatom kao u Pljevljima pre sedam dana.

Miroslav Đukić rotirao je dobar deo ekipe, izvevši šest novih igrača, ali se to nimalo nije osetilo u igri domaćina koji je bez ikakvih problema trijumfovao, a slavlje je vrlo lako moglo da bude i daleko ubedljivije da je bilo više koncentracije u samoj završnici napada.

Za vođstvo je već u 11. minutu pogodio Đorđe Patić, Ognjen Ožegović bio je precizan nekoliko trenutaka pred odlazak na odmor, da bi konačan rezultat postavio sjajni Rikardo Gomeš.

Vicešampion Srbije će se za treću rundu boriti sa Trakajiem i gostovaće u Litvaniji samo dan posle prvaka Crvene zvezde koja se bori za ligu šampiona.

Domaćin je od starta preuzeo kontrolu i počeo da napada, a do prednosti je stigao posle lepe uigrane akcije iz kornera. Sejduba Suma razmenio je dodavanja sa Arminom Đerlekom i potom poslao loptu na peterac, odakle je kapiten Pantić od stative šalje u mrežu.

Crnogorski sastav nije uspevao da pripreti, ali se uspešno branio sve do samog finiša prvog poluvremena, kada Nemanja R. Miletić idealno centrira, Ognjen Ožegović još bolje zahvata loptu na petercu, a ona ponovo posle kontakta sa okvirom gola odlazi preko linije.

Kao i kraj prvog, i početak drugog dela igre obeležio je nešto sporiji ritam, ali se to promenilo pošto je Đukić u igru uveo Zorana Tošića i Rikarda Gomeša. Upravo je posle prekida koji je izveo Tošić Saša Zdjelar imao neverovatnu priliku, šutiravši pravo u golmana Vuka Radovića na pet metara od gola, pa je bilo samo pitanje vremena kada će Partizan postići i treći pogodak.

To se napokon dogodilo u 83. minutu, kada je rezervista sa Zelenortskih ostrva divno prevario dvojicu čuvara, vezao još jedan odličan lažnjak i rutinski pogodio mrežu, za svoj već drugi gol u isto toliko mečeva od kada je stigao u Beograd.

S druge strane, tim iz Pljevalja je najbolje prilike za prvi pogodak u sezoni propustio posle velikih grešaka mladog Svetozara Markovića, međutim oba puta su udarci išli pravo u Filipa Kljajića.

Za kraj, duel je obeležio i veoma ružan potez Sejdube Sume koji je grubo odgurnuo saigrača Đorđa Ivanovića, iako mu je prethodno dodao loptu barem dva metra iza leđa, pošto je barem minut driblao oko kaznenog Rudara, zbog čega je dobio zvižduke celog stadiona.

Karte za naredni meč prodavaće se od danas putem Tiketlajn prodajne mreže, a od ponedeljka i na blagajnama stadiona.

Cena ulaznica za južnu tribinu je 400 dinara, za bočne delove istoka i zapada 600, a za centralne delove tih tribina potrebno je izdvojiti 800 dinara.

Mesto u ložama stadiona košta 3.000 dinara.

Partizan je podsetio navijače da za taj meč važe i sezonske ulaznice.

Prva utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa između Partizana i Trakaja na stadionu u Humskoj igra se u četvrtak od 20.30.