Orlovi poraženi od Švajcaraca, sledi meč protiv Brazila

dana Jun22 2018

Izabranici Mladena Krstajića večeras su u Kalinjingradu poraženi od selekcije Švajcarske sa 2:1 posle velikog preokreta.

Fudbaleri Srbije izgubili su od Švajcarske rezultatom 2:1 u drugom meču grupe E. “Orlovi” su poveli u petom minutu golom Mitrovića, ali su Švajcarci napravili veliki preokret i preko Džake (52. minut) i Šaćirija (90. minut) došli do 2:1.

Srbija je sada na trećem mestu na tabeli i ima tri boda u Grupi E, jedan manje od Brazila i Švajcarske. Poslednja je Kostarika bez bodova, koja je izgubila šanse za prolaz dalje.

Posle poraza od Švajcarske (1:2), golman reprezentacije Srbije Vladimir Stojković ostao je nešto duže u svlačionici od ostalih saigrača, a priznao je i zbog čega posle meča u miks zoni.

“Mnogo mi je teško. Imao sam teške trenutke u životu, kada su mi umrli i otac i majka. Plakao sam tada, ali i posle ovog meča, jer smo izgubili na ovakav način. Poginućemo ako treba na meču protiv Brazila.”, rakao je Stojković.

Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov bio je razočaran suđenjem Feliksa Briha.

” FIFA je poslala na ovaj meč Nemca. To je kao kada bi na neku sledeću našu tako važnu utakmicu FIFA pošalje crnogorskog arbitra”, kaže Kolarov.

Nemanja Radonjić je dobio priliku u finišu utakmice, ali je nije iskoristio na pravi način.

“Ovo je mnogo bolan poraz i nažalost sada nismo gospodari svoje sudbine, jer idemo na Brazil u poslednjem kolu na utakmicu u Moskvi. Imali smo vođstvo i nekoliko još dobrih prilika na meču, ali su Švajcarci iskoristili svoje šanse u nastavku meča.”

U poslednjem trećem kolu, u sredu, Srbija će igrati protiv Brazila, a Švajcarska protiv Kostarike.