Košarkaška reprezentacija Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva!

dana Sep14 2017

Naši najbolji košarkaši plasirali u polufinale Evrobasketa u Istanbulu pobedom nad reprezentacijom Italije – 83:67! Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića u polufinalu će igrati protiv Rusije.

Naš tim je potpuno nadigrao Italijane, koji su imali prednost samo u prvih pet minuta i u sigurnom ritmu ubedljivo slavili. Iako im nije išlo u uvodnih pet minuta, na vreme su se trgli, odigrali u odličnom ritmu i očitali rivalima košarkašku lekciju u svim segmentima igre.

Glavno oružje Italijana bile su trojke i upravo su na taj način jedino pokušavali da nam pariraju, pošto u reketu nisu imali rešenje za Kuzmića i Marjanovića. Osam igrača Srbije upisalo se u strelce u prvom poluvremenu, odbranom su „azuri“ ograničeni na 33 poena u prvom poluvremenu, a strpljivim i pametnim napadomn smo stekli i čuvali dvocifrenu prednost.

Najviše je bilo 15 razlike, odnosno 52:37 sredinom treće četvrtine, kada su dominirali Kuzmić, Mačvan i Lučić, pa i Marjanović, a kada su oni stali stvar je u svoje ruke uzeo naš najbolji igrač Bogdanović. Uspevali su tek toliko Italijani da se vrate, iako ih je u drugom poluvremenu izdalo najjače oružje, pošto su promašili osam trojki zaredom. Kako je odbrana Srbije bila na nivou potrebnom za polufinale, napad je pratio taj ritam i sedam minuta pre kraja je na semaforu stajalo 65:52.

Italijani se nisu predavali, ali su se najbliže primakli na 67:59 u 35. minutu. I, kada je bilo najvažnije Bogdanović je eksplodirao. Prvo trojka, pa hrabar prodor i pogodak preko dvojice, pa još jedan pod faulom, za vraćanje dvocifrene prednosti i 79:61 pred poslednja dva minuta. U polufinalu, naše košarkaše čeka reprezentacija Rusije,  a utakmica se igra u peta od 20 časova i 30 minuta.

Izvor:KSS

Photocredits:KSS

Bez komentara, Comment ili Ping

Odgovori na “Košarkaška reprezentacija Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva!”